Bašta, knjige, ljudi

Književnim programom posvećenim Branku Ćopiću otvorili smo, prvog decembra, park nazvan Bašta šljezove boje. O Ćopiću su govorili učenici Centra kao i Vedrana Seksan. Gosti su bili brojni- prijatelji škole, roditelji, učenici škole Aleksa Šantić, dobrinjske gimnazije, Treće gimnazije.

U srijedu 23. novembra bili smo domaćini programu posvećenom preradi otpada. Učenici raznih škola, pod pokriviteljstvom općine Novi Grad i u organizaciji Centra za okolišno održivi razvoj, predstavili su lijepe predmete i radove napravljene od korištenih materijala. Bilo je puno gostiju. Program je otvorila direktorica PPZ-a Dina Borovina.

Ahmed Burić, pisac, razgovarao je s našim učenicima u književnosti, fudbalu i životu u četvrtak 8.decembra, koji postaje dan za književnost, u  našem Klubu Braille.

Halid Kadrić, pisac brojnih romana među kojima je i ogromno Dugo svitanje inspirirao je učenike da i sami čitaju i pišu u druženju u četvrtak osmog prosinca.

Traži

Najpopularniji članci


© 2017 Centar za slijepu i slabovidnu djecu i omladinu Sarajevo. All Rights Reserved. Designed By FixIT d.o.o.