Sloboda otvara Braille

Centar za slijepu i slabovidnu djecu i omladinu otvara Klub Braille! To je čitaonica otvorenog tipa s knjigama na brajevom pismu, internetom, eksponatima iz historije i sadašnjosti obrazovanja slijepih i slabovidnih i mnoštvom knjiga i časopisa za sve ljude. Dizajniran s pažnjom Klub Braille je i sjedište Legološkog društva Bosne i Hercegovine, školska čitaonica ali i mjesto za kafu u pismenom okruženju. Otvaranje je u srijedu 8. juna u sedam sati promocijom romana Sloboda američkog pisca Johnatana Franzena. Slobodu je objavio Buybook, partner Kluba Braille. Među mnoštvom klasičnih djela svjetske i naše književnosti, udžbenika i raznih školskih materijala koje je Centar za slijepu i slabovidnu djecu i omladinu štampao za slijepe, uskoro će se naći i Sloboda na brajevom pismu.

Traži

© 2017 Centar za slijepu i slabovidnu djecu i omladinu Sarajevo. All Rights Reserved. Designed By FixIT d.o.o.