Eho lokacija, Kish u Sarajevu

Početkom juna smo organizirali spektularan seminar. Prvi slijepi instruktor orijentacije i kretanja, Amerikanac Daniel Kish zajedno s belgijskim betmenom Tomom de Witteom uveo je naše učenike, nastavnike i goste iz Mađarske, Hrvatske, Makedonije, Srbije i Bosne i Hercegovine u mogućnosti korištenja zvuka - eho efekta u orijentiranju i kretanju. Instruktori orijentacije baš kao i učenici i drugi gosti ostali su fascinirani načinom na koji Kish i de Witte savladavaju fizičke prepreke. Cjelodnevni rad ohrabrio je naše učenike a nastavnicima iz pomenutih zemalja jednako kao i našim dao naovi podsticaj za rad. Kada je su Daniel i Tom vozili bicikle između prepreka svi su ostali oduševljni.

Traži

Najpopularniji članci


© 2017 Centar za slijepu i slabovidnu djecu i omladinu Sarajevo. All Rights Reserved. Designed By FixIT d.o.o.